Games

2019-08-08 2019-08-09 2019-08-10 2019-08-11 All Games
Nr Pitch Gametime Category Group Team 1 Team 2 Goals Referee
343 1 11 Aug 07:30 Herren Bundesliga Platz 3 KGW Essen KSVH Berlin 1:5 KCNW Berlin /
344 2 11 Aug 07:30 Damen Bundesliga Platz 3 KRM Essen PSC Coburg 4:3 WSF Liblar/KSVH Berlin
345 3 11 Aug 07:30 Herren Bundesliga Herren BL Relegation I DRC Neuburg KSV Glauchau 5:6 Goettinger PC/Leipziger KC
346 4 11 Aug 07:30 Herren LK4 Oberes HF RKV Berlin WSF Liblar 2 9:2 WSV Osnabrueck
347 5 11 Aug 07:30 Herren U21 Unteres HF Wuppertaler KC ACC Hamburg 7:2 KSV Rothe Muehle Essen
348 6 11 Aug 07:30 Jugend U16 Unteres HF DRC Neuburg KC Wetter 5:4 1. Meidericher KC
349 7 11 Aug 07:30 Jugend U16 Unteres HF Muelheimer KSF KSV Havelbrueder 3:8 WSF Liblar
350 1 11 Aug 08:10 Herren Bundesliga Platz 7 ACC Hamburg RSV Hannover 6:5 VK Berlin/VMW Berlin
351 2 11 Aug 08:10 Herren Bundesliga Herren BL Relegation II Muelheimer KSF KGL Hannover 5:1 KSV Glauchau/KKP Bergh
352 3 11 Aug 08:10 Schueler U14 Oberes HF KC Wetter PSC Coburg 18:1 VMW Berlin
353 4 11 Aug 08:10 Herren LK3 Oberes HF KP Muenster ACC Hamburg 2 0:3 KCNW Berlin 2
354 5 11 Aug 08:10 Herren U21 Unteres HF Goettinger PC 1. Meidericher KC 0:5 KSV Havelbrueder
355 6 11 Aug 08:10 Herren LK4 Oberes HF Ratzeburger KC KC Wetter 1:6 BWS Hamburg
356 7 11 Aug 08:10 Damen LK2 Halbfinale KG List WSV Heidelberg 9:0 KSV Glauchau
357 1 11 Aug 08:45 Herren Bundesliga Platz 5 KCNW Berlin KRM Essen 4:6 WSF Liblar/ 1.MCK Duis
358 2 11 Aug 08:45 Damen Bundesliga Platz 7 KP Muenster 1. MKC Duisburg 2:4 KCNW Berlin/ACC Hamburg
359 3 11 Aug 08:45 Herren U21 Oberes HF KSV Rothe Muehle Essen KCNW Berlin 8:2 Wuppertaler KC
360 4 11 Aug 08:45 Jugend U16 Oberes HF 1. Meidericher KC WSF Liblar 6:2 KC Wetter
361 5 11 Aug 08:45 Schueler U14 Oberes HF KSV Havelbrueder WS Dresden 5:6 KC Limmer
362 6 11 Aug 08:45 Herren LK3 Oberes HF Braunschweiger KC Wuppertaler KC 1:2 TUS Warfleth
363 7 11 Aug 08:45 Damen LK2 Halbfinale Muelheimer KSF RSV Hannover 0:7 KG Wanderfalke Essen
364 1 11 Aug 09:20 Herren Bundesliga Platz 3 KSVH Berlin KGW Essen 4:1 ACC Hamburg /RSV Hanno
365 2 11 Aug 09:20 Herren Bundesliga Herren BL Relegation I KSV Glauchau DRC Neuburg 1:10 KKP Bergh/KGW Essen
366 3 11 Aug 09:20 Damen Bundesliga Platz 3 PSC Coburg KRM Essen 1:3 KC Wetter/ Ratzeb KC
367 4 11 Aug 09:20 Damen Bundesliga Platz 5 WSF Liblar KSVH Berlin 3:2 RKV Berlin/WSF Liblar2
368 5 11 Aug 09:20 Herren U21 Oberes HF WSF Liblar KSV Havelbrueder 0:9 1. Meidericher KC
369 6 11 Aug 09:20 Jugend U16 Oberes HF VK Berlin TUS Warfleth 4:9 DRC Neuburg
370 7 11 Aug 09:20 Jugend U16 Platz 11 CCC Calenberg SKG Hanau 2:1 KSV Havelbrueder
371 1 11 Aug 10:00 Damen Bundesliga Platz 1 KCNW Berlin ACC Hamburg 3:4 KP Muenster/1.MKC Duis
372 2 11 Aug 10:00 Herren Bundesliga Herren BL Relegation II KGL Hannover Muelheimer KSF 4:8 Leipziger KC/Goettinger PC
373 3 11 Aug 10:00 Jugend U16 Platz 13 KG List KSV Glauchau 1:2 1. Meidericher KC
374 4 11 Aug 10:00 Jugend U16 Platz 15 KK Pirat Bergheim WS Dresden 3:4 WSF Liblar
375 5 11 Aug 10:00 Schueler U14 Platz 7 Goettinger PC KCNW Berlin 7:2 PSC Coburg
376 6 11 Aug 10:00 Schueler U14 Platz 9 KG Wanderfalke Essen RSV Hannover 2:3 KSV Havelbrueder
377 7 11 Aug 10:00 Schueler U14 Platz 11 VMW Berlin KC Limmer 2:2 KC Wetter
378 1 11 Aug 10:35 Herren Bundesliga Platz 1 WSF Liblar 1. MKC Duisburg 6:2 VMW Berlin/VK Berlin
379 2 11 Aug 10:35 Herren Bundesliga Herren BL Relegation I DRC Neuburg KSV Glauchau 10:3 BL1 6. Pl/KSV Glauchau
380 3 11 Aug 10:35 Herren U21 Platz 7 ACC Hamburg Goettinger PC 3:4 KSV Rothe Muehle Essen
381 4 11 Aug 10:35 Jugend U16 Platz 5 DRC Neuburg KSV Havelbrueder 4:6 CCC Calenberg
382 5 11 Aug 10:35 Jugend U16 Platz 7 KC Wetter Muelheimer KSF 6:3 VK Berlin
383 6 11 Aug 10:35 Jugend U16 Platz 9 KSV Rothe Muehle Essen VMW Berlin 9:1 TUS Warfleth
384 7 11 Aug 10:35 Schueler U14 Platz 5 KSV Rothe Muehle Essen WSF Liblar 1:8 WS Dresden
385 1 11 Aug 11:15 Herren Bundesliga Platz 3 entfaellt entfaellt - : -
386 2 11 Aug 11:15 Damen Bundesliga Platz 3 entfaellt entfaellt - : -
387 3 11 Aug 11:15 Herren Bundesliga Herren BL Relegation II entfaellt entfaellt - : -
388 4 11 Aug 11:15 Herren U21 Platz 5 Wuppertaler KC 1. Meidericher KC 5:4 KSV Havelbrueder
389 5 11 Aug 11:15 Herren LK3 Platz 3 KP Muenster Braunschweiger KC 5:3 TUS Warfleth
390 6 11 Aug 11:15 Herren LK4 Platz 3 WSF Liblar 2 Ratzeburger KC 2:5 BWS Hamburg
391 7 11 Aug 11:15 Damen LK2 Platz 3 WSV Heidelberg Muelheimer KSF 4:3 KG Wanderfalke Essen
392 2 11 Aug 11:50 Herren LK3 Platz 1 ACC Hamburg 2 Wuppertaler KC 6:2 KCNW Berlin 2
393 3 11 Aug 11:50 Herren LK4 Platz 1 RKV Berlin KC Wetter 6:3 WSV Osnabrueck
394 4 11 Aug 11:50 Damen LK2 Platz 1 KG List RSV Hannover 2:1 KSV Glauchau
395 5 11 Aug 11:50 Herren U21 Platz 3 KCNW Berlin WSF Liblar 6:3 Goettinger PC
396 6 11 Aug 11:50 Jugend U16 Platz 3 WSF Liblar VK Berlin 8:6 KSV Rothe Muehle Essen
397 7 11 Aug 11:50 Schueler U14 Platz 3 PSC Coburg KSV Havelbrueder 3:5 WSF Liblar
398 1 11 Aug 12:30 Schueler U14 Platz 1 KC Wetter WS Dresden 7:2 KSV Rothe Muehle Essen
399 1 11 Aug 13:05 Jugend U16 Platz 1 1. Meidericher KC TUS Warfleth 3:2 VK Berlin
400 1 11 Aug 13:40 Herren U21 Platz 1 KSV Rothe Muehle Essen KSV Havelbrueder 5:4 WSF Liblar
401 1 11 Aug 14:20 Damen Bundesliga Platz 1 ACC Hamburg KCNW Berlin 2:1 KRM Essen/PSC Coburg
402 1 11 Aug 14:55 Damen Bundesliga Platz 1 entfaellt entfaellt - : -
403 1 11 Aug 15:30 Herren Bundesliga Platz 1 1. MKC Duisburg WSF Liblar 3:4 KSV Havelbrueder / KGW Essen
404 1 11 Aug 16:05 Herren Bundesliga Platz 1 entfaellt entfaellt - : -