Games

2019-08-08 2019-08-09 2019-08-10 2019-08-11 All Games
Nr Pitch Gametime Category Group Team 1 Team 2 Goals Referee
207 1 10 Aug 08:00 Herren 2. Bundesliga Platz 12 RSV Hannover II VK Berlin II 6:4 WSV Quakenbr/KRM Essen
208 2 10 Aug 08:00 Herren Bundesliga Platz 12 VMW Berlin Muelheimer KSF 2:8 KSVH Berlin/1. MKC Duisb
209 3 10 Aug 08:00 Jugend U16 Gruppe G CCC Calenberg KG List 6:2 VK Berlin
210 4 10 Aug 08:00 Jugend U16 Gruppe G KK Pirat Bergheim KSV Rothe Muehle Essen 1:11 Muelheimer KSF
211 5 10 Aug 08:00 Herren LK4 Viertelfinale RKV Berlin KSV Glauchau 13:1 BWS Hamburg
212 6 10 Aug 08:00 Damen LK2 Platz 7-10 DRC Neuburg SKG Hanau 5:1 RSV Hannover
213 7 10 Aug 08:00 Damen LK2 Platz 7-10 Leipziger KC BWS Hamburg 1:7 KSV Glauchau
214 1 10 Aug 08:40 Herren Bundesliga Platz 9 DRC Neuburg VK Berlin 3:4 WSF Liblar/KGW Essen
215 2 10 Aug 08:40 Herren 2. Bundesliga Platz 9 KV Kiel KV Nuernberg 0:1 KKP Bergh/Leipziger KC
216 3 10 Aug 08:40 Jugend U16 Gruppe H VMW Berlin KSV Glauchau 3:2 DRC Neuburg
217 4 10 Aug 08:40 Jugend U16 Gruppe H SKG Hanau WS Dresden 5:3 1. Meidericher KC
218 5 10 Aug 08:40 Schueler U14 Gruppe G Goettinger PC KC Limmer 7:3 KSV Havelbrueder
219 6 10 Aug 08:40 Herren LK4 Viertelfinale Ratzeburger KC PSC Coburg 6:5 KC Wetter
220 7 10 Aug 08:40 Damen LK2 Gruppe E KG List KG Wanderfalke Essen 7:1 DRC Neuburg
221 1 10 Aug 09:15 Herren Bundesliga Unteres HF I RSV Hannover KCNW Berlin 2:3 VMW Berlin/MKSF
222 2 10 Aug 09:15 Herren 2. Bundesliga Platz 3 KGW Essen II KSV Glauchau 6:4 RSV Hanno/VK Berlin
223 3 10 Aug 09:15 Damen Bundesliga Unteres HF KP Muenster WSF Liblar 4:5 KRM Essen/KCNW Berlin
224 4 10 Aug 09:15 Jugend U16 Gruppe E VK Berlin Muelheimer KSF 10:3 CCC Calenberg
225 5 10 Aug 09:15 Schueler U14 Gruppe H KCNW Berlin VMW Berlin 6:2 KC Wetter
226 6 10 Aug 09:15 Herren LK4 Viertelfinale WSF Liblar 2 BWS Hamburg 4:3 RKV Berlin
227 7 10 Aug 09:15 Damen LK2 Gruppe F RSV Hannover KSV Glauchau 6:0 Leipziger KC
228 1 10 Aug 09:50 Herren Bundesliga Unteres HF II ACC Hamburg KRM Essen 3:8 DRC Neub/VKB
229 2 10 Aug 09:50 Herren 2. Bundesliga Platz 1 KGL Hannover Goettinger PC 3:4 KV Kiel/KV Nuernberg
230 3 10 Aug 09:50 Damen Bundesliga Unteres HF KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 2:1 ACC Hamburg/PSC Coburg
231 4 10 Aug 09:50 Jugend U16 Gruppe E DRC Neuburg 1. Meidericher KC 3:6 KG List
232 5 10 Aug 09:50 Schueler U14 Gruppe E KSV Havelbrueder WSF Liblar 6:5 Goettinger PC
233 6 10 Aug 09:50 Herren LK4 Viertelfinale WSV Osnabrueck KC Wetter 1:2 KSV Glauchau
234 7 10 Aug 09:50 Schueler U14 Gruppe F WS Dresden PSC Coburg 9:4 KC Limmer
235 1 10 Aug 10:25 Herren Bundesliga Platz 12 Muelheimer KSF VMW Berlin 7:3 ACC Hamburg/KRM Essen
236 2 10 Aug 10:25 Damen Bundesliga Oberes HF KRM Essen KCNW Berlin 1:2 KP Muenster/WSF Liblar
237 3 10 Aug 10:25 Herren 2. Bundesliga Platz 7 KRM Essen II WSV Quakenbrueck 6:5 KSV Glauchau/ KGW II
238 4 10 Aug 10:25 Jugend U16 Gruppe F WSF Liblar KSV Havelbrueder 9:2 KK Pirat Bergheim
239 5 10 Aug 10:25 Jugend U16 Gruppe F TUS Warfleth KC Wetter 3:1 KSV Rothe Muehle Essen
240 6 10 Aug 10:25 Herren LK3 Viertelfinale KP Muenster TUS Warfleth 6:1 DJK Ruhrwacht
241 7 10 Aug 10:25 Herren LK3 Viertelfinale Braunschweiger KC WSV Lampertheim 5:0 Goettinger PC 2
242 1 10 Aug 11:00 Herren Bundesliga Oberes HF I WSF Liblar KGW Essen 8:2 KCNW Berlin/ RSV Hannover
243 2 10 Aug 11:00 Damen Bundesliga Oberes HF ACC Hamburg PSC Coburg 0:1 KSV Havelbrueder/ 1. MKC
244 3 10 Aug 11:00 Herren 2. Bundesliga Platz 12 VK Berlin II RSV Hannover II 6:4 KG List/ Goettinger PC
245 4 10 Aug 11:00 Herren U21 Gruppe A Wuppertaler KC KSV Rothe Muehle Essen 2:10 ACC Hamburg
246 5 10 Aug 11:00 Herren LK4 Platz 13 USV Potsdam WSV Niederrhein 4:3 WSV Osnabrueck
247 6 10 Aug 11:00 Herren LK3 Viertelfinale ACC Hamburg 2 DRC Neuburg 2 4:1 Muelheimer KSF 2
248 7 10 Aug 11:00 Herren LK3 Viertelfinale Wuppertaler KC KCNW Berlin 2 3:2 KP Bremen
249 1 10 Aug 11:35 Herren Bundesliga Oberes HF II KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 6:3 VMW/ MKSF Muelheim
250 2 10 Aug 11:35 Herren Bundesliga Platz 9 Gew. Playoff 10/11 DRC Neuburg 2:4 KRM/ ACC Hamburg
251 3 10 Aug 11:35 Herren U21 Gruppe A Goettinger PC WSF Liblar 1:9 KCNW Berlin
252 4 10 Aug 11:35 Jugend U16 Gruppe G KG List KSV Rothe Muehle Essen 3:13 Muelheimer KSF
253 5 10 Aug 11:35 Jugend U16 Gruppe G CCC Calenberg KK Pirat Bergheim 7:5 1. Meidericher KC
254 6 10 Aug 11:35 Schueler U14 Gruppe G KC Limmer RSV Hannover 2:5 PSC Coburg
255 7 10 Aug 11:35 Damen LK2 Platz 7-10 SKG Hanau BWS Hamburg 5:5 Muelheimer KSF
256 1 10 Aug 12:10 Herren Bundesliga Unteres HF I KCNW Berlin RSV Hannover 5:4 KSVH Berlin/ KGW Essen
257 2 10 Aug 12:10 Herren 2. Bundesliga Platz 9 KV Nuernberg KV Kiel 2:3 VK Berlin II/ RSV II
258 3 10 Aug 12:10 Damen Bundesliga Unteres HF WSF Liblar KP Muenster 4:2 KCNW/ KRM Essen
259 4 10 Aug 12:10 Jugend U16 Gruppe H KSV Glauchau WS Dresden 6:0 DRC Neuburg
260 5 10 Aug 12:10 Schueler U14 Gruppe H VMW Berlin KG Wanderfalke Essen 1:9 KSV Rothe Muehle Essen
261 6 10 Aug 12:10 Herren LK4 Platz 11 TIB Berlin SKC Philippsburg 3:5 USV Potsdam
262 7 10 Aug 12:10 Damen LK2 Platz 7-10 DRC Neuburg Leipziger KC 5:2 WSV Heidelberg
263 1 10 Aug 12:50 Herren Bundesliga Unteres HF II KRM Essen ACC Hamburg 2:3 KGW Essen/ WSF Liblar
264 2 10 Aug 12:50 Herren 2. Bundesliga Platz 3 KSV Glauchau KGW Essen II 4:8 Leipziger KC/ KKP Bergheim
265 3 10 Aug 12:50 Damen Bundesliga Unteres HF 1. MKC Duisburg KSVH Berlin 4:1 PSC Coburg/ ACC Hamburg
266 4 10 Aug 12:50 Herren U21 Gruppe B ACC Hamburg KSV Havelbrueder 1:13 Wuppertaler KC
267 5 10 Aug 12:50 Jugend U16 Gruppe H VMW Berlin SKG Hanau 4:4 VK Berlin
268 6 10 Aug 12:50 Schueler U14 Gruppe E WSF Liblar KC Wetter 3:8 RSV Hannover
269 7 10 Aug 12:50 Damen LK2 Gruppe E KG Wanderfalke Essen Muelheimer KSF 4:5 SKG Hanau
270 1 10 Aug 13:25 Herren Bundesliga Platz 9 DRC Neuburg VK Berlin 2:3 RSV Hanno/ KCNW Berlin
271 2 10 Aug 13:25 Damen Bundesliga Oberes HF KCNW Berlin KRM Essen 2:1 WSF Liblar/ KP Muenster
272 3 10 Aug 13:25 Herren Bundesliga Platz 12 entfaellt entfaellt - : -
273 4 10 Aug 13:25 Herren U21 Gruppe B KCNW Berlin 1. Meidericher KC 7:2 KSV Rothe Muehle Essen
274 5 10 Aug 13:25 Jugend U16 Gruppe E Muelheimer KSF 1. Meidericher KC 1:12 WS Dresden
275 6 10 Aug 13:25 Schueler U14 Gruppe F PSC Coburg KSV Rothe Muehle Essen 4:1 KC Limmer
276 7 10 Aug 13:25 Herren LK3 Untere Runde DJK Ruhrwacht Goettinger PC 2 4:1 ACC Hamburg 2
277 1 10 Aug 14:00 Herren Bundesliga Oberes HF I KGW Essen WSF Liblar 1:5 ACC Hamburg/ KRM Essen
278 2 10 Aug 14:00 Damen Bundesliga Oberes HF PSC Coburg ACC Hamburg 0:3 1. MKC Duisb/ KSVH Berlin
279 3 10 Aug 14:00 Herren 2. Bundesliga Platz 12 RSV Hannover II VK Berlin II 4:5 KSV Glauchau/ KGW Essen II
280 4 10 Aug 14:00 Jugend U16 Gruppe E VK Berlin DRC Neuburg 6:5 VMW Berlin
281 5 10 Aug 14:00 Schueler U14 Gruppe G RSV Hannover Goettinger PC 4:5 KSV Havelbrueder
282 6 10 Aug 14:00 Herren LK3 Untere Runde Muelheimer KSF 2 KP Bremen 2:1 Wuppertaler KC
283 7 10 Aug 14:00 Damen LK2 Gruppe F KSV Glauchau WSV Heidelberg 4:4 BWS Hamburg
284 1 10 Aug 14:35 Herren Bundesliga Oberes HF II 1. MKC Duisburg KSVH Berlin 4:2 RSV Hanno/ KCNW Berlin
285 2 10 Aug 14:35 Herren 2. Bundesliga Platz 9 KV Kiel KV Nuernberg 2:1 Goettinger PC/KG List
286 3 10 Aug 14:35 Jugend U16 Gruppe F KSV Havelbrueder KC Wetter 7:4 SKG Hanau
287 4 10 Aug 14:35 Jugend U16 Gruppe F WSF Liblar TUS Warfleth 1:6 KSV Glauchau
288 5 10 Aug 14:35 Schueler U14 Gruppe H KG Wanderfalke Essen KCNW Berlin 2:4 WS Dresden
289 6 10 Aug 14:35 Herren LK4 Unteres HF KSV Glauchau BWS Hamburg 4:5 Ratzeburger KC
290 7 10 Aug 14:35 Damen LK2 Platz 7-10 SKG Hanau Leipziger KC 4:2 RSV Hannover
291 1 10 Aug 15:10 Herren 2. Bundesliga Platz 5 KKP Bergheim Leipziger KC 6:1 KGW Essen II/ KSV Glauchau
292 2 10 Aug 15:10 Jugend U16 Gruppe G KG List KK Pirat Bergheim 5:4 Muelheimer KSF
293 3 10 Aug 15:10 Jugend U16 Gruppe G CCC Calenberg KSV Rothe Muehle Essen 3:6 1. Meidericher KC
294 4 10 Aug 15:10 Herren LK4 Unteres HF PSC Coburg WSV Osnabrueck 3:4 RKV Berlin
295 5 10 Aug 15:10 Damen LK2 Platz 7-10 DRC Neuburg BWS Hamburg 3:1 KG Wanderfalke Essen
296 6 10 Aug 15:10 Damen LK2 Gruppe E Muelheimer KSF KG List 3:6 KSV Glauchau
297 7 10 Aug 15:10 Herren LK4 Platz 9 WS Dresden Schleissheimer PC 6:5 WSF Liblar 2
298 1 10 Aug 15:45 Herren 2. Bundesliga Platz 1 Goettinger PC KGL Hannover 2:0 RSV Hanno II /WSV Quaken
299 2 10 Aug 15:45 Herren 2. Bundesliga Platz 10 KV Nuernberg VK Berlin II 1:5 KRM Essen/WSV Quakenbr
300 3 10 Aug 15:45 Herren U21 Gruppe A Goettinger PC Wuppertaler KC 1:5 KSV Havelbrueder
301 4 10 Aug 15:45 Jugend U16 Gruppe H KSV Glauchau SKG Hanau 4:5 WSF Liblar
302 5 10 Aug 15:45 Jugend U16 Gruppe H VMW Berlin WS Dresden 6:3 KC Wetter
303 6 10 Aug 15:45 Schueler U14 Gruppe E KC Wetter KSV Havelbrueder 8:5 KG Wanderfalke Essen
304 7 10 Aug 15:45 Damen LK2 Gruppe F WSV Heidelberg RSV Hannover 1:7 SKG Hanau
305 1 10 Aug 16:20 Herren 2. Bundesliga Platz 3 KGW Essen II KSV Glauchau - : - KKP Bergh/Leipziger KC
306 2 10 Aug 16:20 Damen Bundesliga Unteres HF KP Muenster WSF Liblar - : - ACC Hamburg/KRM Essen
307 3 10 Aug 16:20 Herren U21 Gruppe A WSF Liblar KSV Rothe Muehle Essen 1:4 Goettinger PC H 3. Lg
308 4 10 Aug 16:20 Jugend U16 Gruppe E Muelheimer KSF DRC Neuburg 3:8 KK Pirat Bergheim
309 5 10 Aug 16:20 Schueler U14 Gruppe F KSV Rothe Muehle Essen WS Dresden 2:5 KC Limmer
310 6 10 Aug 16:20 Herren LK3 Unteres HF TUS Warfleth DRC Neuburg 2 5:4 DJK Ruhrwacht
311 7 10 Aug 16:20 Herren LK3 Unteres HF WSV Lampertheim KCNW Berlin 2 1:3 Muelheimer KSF 2
312 1 10 Aug 17:00 Herren Bundesliga Unteres HF I entfaellt entfaellt - : -
313 2 10 Aug 17:00 Damen Bundesliga Unteres HF KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 5:0 KCNW Berlin/PSC Coburg
314 3 10 Aug 17:00 Herren U21 Gruppe B KCNW Berlin ACC Hamburg 17:1 Goettinger PC
315 4 10 Aug 17:00 Herren U21 Gruppe B 1. Meidericher KC KSV Havelbrueder 3:6 Wuppertaler KC
316 5 10 Aug 17:00 Jugend U16 Gruppe E VK Berlin 1. Meidericher KC 4:4 KG List
317 6 10 Aug 17:00 Schueler U14 Unteres HF Goettinger PC KG Wanderfalke Essen 5:2 KC Wetter
318 7 10 Aug 17:00 Schueler U14 Unteres HF RSV Hannover KCNW Berlin 1:4 KSV Havelbrueder
319 1 10 Aug 17:35 Herren Bundesliga Unteres HF II ACC Hamburg KRM Essen 2:9 1. MKC Duisb/VMW Berlin
320 2 10 Aug 17:35 Herren 2. Bundesliga Platz 1 entfaellt entfaellt - : -
321 3 10 Aug 17:35 Herren 2. Bundesliga Platz 10 VK Berlin II KV Nuernberg 3:2 KV Kiel / KRM Essen
322 5 10 Aug 17:35 Herren LK3 Platz 9 DJK Ruhrwacht Muelheimer KSF 2 3:1 WSV Lampertheim
323 6 10 Aug 17:35 Herren LK3 Platz 11 Goettinger PC 2 KP Bremen 4:6 WSV Lampertheim
324 7 10 Aug 17:35 Damen LK2 Platz 5 KG Wanderfalke Essen KSV Glauchau 2:3 BWS Hamburg
325 1 10 Aug 18:10 Herren U21 Gruppe A WSF Liblar Wuppertaler KC 9:4 KCNW Berlin
326 2 10 Aug 18:10 Herren U21 Gruppe A Goettinger PC KSV Rothe Muehle Essen 3:16 1. Meidericher KC
327 3 10 Aug 18:10 Jugend U16 Gruppe F KSV Havelbrueder TUS Warfleth 4:3 VMW Berlin
328 4 10 Aug 18:10 Jugend U16 Gruppe F WSF Liblar KC Wetter 3:1 WS Dresden
329 5 10 Aug 18:10 Schueler U14 Platz 11 KC Limmer VMW Berlin 1:5 Goettinger PC
330 6 10 Aug 18:10 Herren LK4 Platz 5 BWS Hamburg WSV Osnabrueck 6:7 Ratzeburger KC
331 1 10 Aug 18:45 Herren Bundesliga Oberes HF I entfaellt entfaellt - : -
332 2 10 Aug 18:45 Herren Bundesliga Oberes HF II KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 2:3 RSV Hanno /VMW Berlin
333 3 10 Aug 18:45 Damen Bundesliga Oberes HF ACC Hamburg PSC Coburg 2:0 KSVH Berlin/KP Muenster
334 4 10 Aug 18:45 Herren LK3 Platz 5 TUS Warfleth KCNW Berlin 2 1:2 Gew. Spiel 261
335 5 10 Aug 18:45 Herren LK4 Platz 7 KSV Glauchau PSC Coburg 1:7 KC Wetter
336 7 10 Aug 18:45 Schueler U14 Platz 5 WSF Liblar KSV Rothe Muehle Essen 6:4 KCNW Berlin
337 1 10 Aug 19:20 Herren 2. Bundesliga Platz 10 entfaellt entfaellt - : -
338 2 10 Aug 19:20 Damen Bundesliga Oberes HF entfaellt entfaellt - : -
339 3 10 Aug 19:20 Herren U21 Gruppe B 1. Meidericher KC ACC Hamburg 9:1 WSF Liblar
340 4 10 Aug 19:20 Herren U21 Gruppe B KCNW Berlin KSV Havelbrueder 1:2 KSV Rothe Muehle Essen
341 5 10 Aug 19:20 Herren LK3 Platz 7 DRC Neuburg 2 WSV Lampertheim 5:3 Gew. Spiel 262
342 6 10 Aug 19:20 Damen LK2 Platz 5 KSV Glauchau KG Wanderfalke Essen 3:2 DRC Neuburg