Games

2019-08-08 2019-08-09 2019-08-10 2019-08-11 All Games
Nr Pitch Gametime Category Group Team 1 Team 2 Goals Referee
63 1 09 Aug 08:00 Herren Bundesliga 1.BL 1-8 WSF Liblar RSV Hannover 5:3 DRC Neuburg/VMW Berlin
64 2 09 Aug 08:00 Herren 2. Bundesliga 2.BL 9-12 RSV Hannover II KV Kiel 3:4 KSV Glauchau/KG List
65 3 09 Aug 08:00 Herren U21 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen Wuppertaler KC 1:2 KSV Havelbrueder
66 4 09 Aug 08:00 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin USV Potsdam 8:0 Schleissheimer PC
67 5 09 Aug 08:00 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck WSF Liblar 2 2:3 ACC Hamburg 2
68 6 09 Aug 08:00 Herren LK4 Gruppe A TIB Berlin Ratzeburger KC 1:7 KP Muenster
69 7 09 Aug 08:00 Damen LK2 Gruppe A KG List KG Wanderfalke Essen 4:1 Muelheimer KSF
70 1 09 Aug 08:35 Herren Bundesliga 1.BL 2-7 KSVH Berlin ACC Hamburg 2:0 VK Berlin/MKSF Muelh
71 2 09 Aug 08:35 Herren 2. Bundesliga 2.BL 10-11 KV Nuernberg VK Berlin II 3:2 Goettinger PC/KGW Essen
72 3 09 Aug 08:35 Herren U21 Gruppe A WSF Liblar Goettinger PC 3:1 KCNW Berlin
73 4 09 Aug 08:35 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter KSV Glauchau 9:0 WS Dresden
74 5 09 Aug 08:35 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg PSC Coburg 1:2 KCNW Berlin 2
75 6 09 Aug 08:35 Herren LK4 Gruppe B WSV Niederrhein BWS Hamburg 2:4 TuS Warfleth
76 7 09 Aug 08:35 Damen LK2 Gruppe A DRC Neuburg Leipziger KC 5:0 KSV Glauchau
77 1 09 Aug 09:10 Herren Bundesliga 1.BL 9-12 DRC Neuburg VMW Berlin 4:2 KRM Essen/1. MKC Duis
78 2 09 Aug 09:10 Damen Bundesliga 1. BL 1-8 KRM Essen KP Muenster 5:4 PSC Co / 1. MKC Du
79 3 09 Aug 09:10 Herren 2. Bundesliga Unteres HF I WSV Quakenbrueck KKP Bergheim 5:4 RSV Hann/KV Kiel
80 4 09 Aug 09:10 Jugend U16 Gruppe A TUS Warfleth CCC Calenberg 7:6 KSV Havelbr?der
81 5 09 Aug 09:10 Jugend U16 Gruppe A SKG Hanau VK Berlin 0:11 1. Meidericher KC
82 6 09 Aug 09:10 Schueler U14 Gruppe A Goettinger PC KG Wanderfalke Essen 4:2 WS Dresden
83 7 09 Aug 09:10 Schueler U14 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen KSV Havelbrueder 4:6 KCNW Berlin
84 1 09 Aug 09:45 Herren Bundesliga 1.BL 10-11 VK Berlin Muelheimer KSF 1:4 KCNW Berlin/KGW Essen
85 2 09 Aug 09:45 Damen Bundesliga 1. BL 2-7 ACC Hamburg KSVH Berlin 7:2 KCNW B / WSF Li
86 3 09 Aug 09:45 Herren 2. Bundesliga Unteres HF II Leipziger KC KRM Essen II 4:2 VK Berlin/KV Nuernberg
87 4 09 Aug 09:45 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder ACC Hamburg 11:1 KRM Essen
88 5 09 Aug 09:45 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster DJK Ruhrwacht 7:2 KP Bremen
89 6 09 Aug 09:45 Herren LK3 Gruppe A Braunschweiger KC Muelheimer KSF 2 7:8 WSV Lampertheim
90 7 09 Aug 09:45 Herren LK3 Gruppe A Wuppertaler KC ACC Hamburg 2 2:1 DRC Neuburg 2
91 1 09 Aug 10:20 Herren Bundesliga 1.BL 3-6 KRM Essen 1. MKC Duisburg 1:4 WSF Liblar/RSV Hanno
92 2 09 Aug 10:20 Herren 2. Bundesliga Oberes HF I KSV Glauchau KGL Hannover 4:5 WSV Quakenbr/KKP Bergh
93 3 09 Aug 10:20 Herren U21 Gruppe B 1. Meidericher KC KCNW Berlin 0:5 Goettinger PC
94 4 09 Aug 10:20 Damen LK2 Gruppe B BWS Hamburg Muelheimer KSF 2:4 KG Wanderfalke Essen
95 5 09 Aug 10:20 Damen LK2 Gruppe B KSV Glauchau SKG Hanau 5:1 DRC Neuburg
96 6 09 Aug 10:20 Schueler U14 Gruppe B WS Dresden KC Limmer 14:1 Goettinger PC
97 7 09 Aug 10:20 Schueler U14 Gruppe B KCNW Berlin WSF Liblar 1:6 KSV Havelbrueder
98 1 09 Aug 10:55 Herren Bundesliga 1.BL 4-5 KCNW Berlin KGW Essen 3:4 KSVH Berlin/ACC Hamburg
99 2 09 Aug 10:55 Damen Bundesliga 1. BL 3-6 PSC Coburg 1. MKC Duisburg 3:2 KRM E / KPM
100 3 09 Aug 10:55 Herren 2. Bundesliga Oberes HF II Goettinger PC KGW Essen II 2:1 Leipziger KC/KRM Essen
101 4 09 Aug 10:55 Jugend U16 Gruppe B WSF Liblar KK Pirat Bergheim 10:1 KC Wetter
102 5 09 Aug 10:55 Jugend U16 Gruppe B VMW Berlin DRC Neuburg 0:6 WS Dresden
103 6 09 Aug 10:55 Schueler U14 Gruppe C KC Wetter RSV Hannover 13:0 KRM Essen
104 7 09 Aug 10:55 Schueler U14 Gruppe C PSC Coburg VMW Berlin 14:1 KG Wanderfalke Essen
105 1 09 Aug 11:30 Damen Bundesliga 1. BL 4-5 KCNW Berlin WSF Liblar 4:2 ACC HH / KSVH B
106 2 09 Aug 11:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Havelbrueder KSV Glauchau 8:1 TuS Warfleth
107 3 09 Aug 11:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Rothe Muehle Essen 1. Meidericher KC 3:10 VK Berlin
108 4 09 Aug 11:30 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck TIB Berlin 7:2 KSV Glauchau
109 5 09 Aug 11:30 Herren LK4 Gruppe A USV Potsdam Ratzeburger KC 4:8 BWS Hamburg
110 6 09 Aug 11:30 Herren LK4 Gruppe A WS Dresden WSF Liblar 2 4:9 PSC Coburg
111 1 09 Aug 12:00 Herren Bundesliga 1.BL 1-8 RSV Hannover WSF Liblar 2:5 1. MKC Duisb/KRM Essen
112 2 09 Aug 12:00 Herren 2. Bundesliga 2.BL 9-12 KV Kiel RSV Hannover II 7:4 KKP Bergh/WSV Quakenbr
113 3 09 Aug 12:00 Jugend U16 Gruppe D KC Wetter Muelheimer KSF 5:1 WSF Liblar
114 4 09 Aug 12:00 Jugend U16 Gruppe D KG List WS Dresden 2:3 DRC Neuburg
115 5 09 Aug 12:00 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth Goettinger PC 2 5:2 Braunschweiger KC
116 6 09 Aug 12:00 Herren LK3 Gruppe B KP Bremen WSV Lampertheim 3:4 Muelheimer KSF 2
117 7 09 Aug 12:00 Herren LK3 Gruppe B DRC Neuburg 2 KCNW Berlin 2 1:6 Wuppertaler KC
118 1 09 Aug 12:35 Herren Bundesliga 1.BL 2-7 ACC Hamburg KSVH Berlin 1:4 KGW Essen/KCNW Berlin
119 2 09 Aug 12:35 Damen Bundesliga 1. BL 1-8 KP Muenster KRM Essen 3:7 1. MKC Du / KCNW B
120 3 09 Aug 12:35 Herren 2. Bundesliga 2.BL 10-11 VK Berlin II KV Nuernberg 5:6 KRM Essen/Leipziger KC
121 4 09 Aug 12:35 Herren U21 Gruppe A Wuppertaler KC Goettinger PC 4:2 1. Meidericher KC
122 5 09 Aug 12:35 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg WSV Niederrhein 3:3 USV Potsdam
123 6 09 Aug 12:35 Herren LK4 Gruppe B KSV Glauchau BWS Hamburg 0:2 Ratzeburger KC
124 7 09 Aug 12:35 Herren LK4 Gruppe B Schleissheimer PC PSC Coburg 3:8 WSF Liblar 2
125 1 09 Aug 13:10 Herren Bundesliga 1.BL 9-12 VMW Berlin DRC Neuburg 2:6 RSV Hanno/WSF Liblar
126 2 09 Aug 13:10 Damen Bundesliga 1. BL 2-7 KSVH Berlin ACC Hamburg 0:3 WSF Li / PSC C
127 3 09 Aug 13:10 Herren U21 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen WSF Liblar 3:1 ACC Hamburg
128 4 09 Aug 13:10 Damen LK2 Gruppe A WSV Heidelberg KG Wanderfalke Essen 5:0 BWS Hamburg
129 5 09 Aug 13:10 Damen LK2 Gruppe A KG List Leipziger KC 6:1 SKG Hanau
130 6 09 Aug 13:10 Schueler U14 Gruppe A KG Wanderfalke Essen KSV Havelbrueder 5:11 KC Wetter
131 7 09 Aug 13:10 Schueler U14 Gruppe A Goettinger PC KSV Rothe Muehle Essen 2:8 VMW Berlin
132 1 09 Aug 13:45 Herren Bundesliga 1.BL 10-11 Muelheimer KSF VK Berlin 2:3 ACC Hamburg/ KSVH Berlin
133 2 09 Aug 13:45 Herren 2. Bundesliga Unteres HF I KKP Bergheim WSV Quakenbrueck 9:1 KSV Glauchau/KG List
134 3 09 Aug 13:45 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster Braunschweiger KC 2:2 Goettinger PC 2
135 4 09 Aug 13:45 Herren LK3 Gruppe A Muelheimer KSF 2 Wuppertaler KC 0:12 KCNW Berlin 2
136 5 09 Aug 13:45 Herren LK3 Gruppe A DJK Ruhrwacht ACC Hamburg 2 1:2 TuS Warfleth
137 6 09 Aug 13:45 Damen LK2 Gruppe B RSV Hannover Muelheimer KSF 7:2 DRC Neuburg
138 7 09 Aug 13:45 Schueler U14 Gruppe B KC Limmer WSF Liblar 2:9 PSC Coburg
139 1 09 Aug 14:20 Herren Bundesliga 1.BL 3-6 1. MKC Duisburg KRM Essen 6:5 VMW Berlin/DRC Neuburg
140 2 09 Aug 14:20 Herren 2. Bundesliga Unteres HF II KRM Essen II Leipziger KC 1:4 KGW Essen/ Goettinger PC
141 3 09 Aug 14:20 Herren U21 Gruppe B ACC Hamburg KCNW Berlin 1:13 WSF Liblar
142 4 09 Aug 14:20 Jugend U16 Gruppe A CCC Calenberg VK Berlin 0:8 KRM Essen
143 5 09 Aug 14:20 Jugend U16 Gruppe A TUS Warfleth SKG Hanau 7:1 KSV Glauchau
144 6 09 Aug 14:20 Damen LK2 Gruppe B BWS Hamburg SKG Hanau 3:3 KG Wanderfalke Essen
145 7 09 Aug 14:20 Schueler U14 Gruppe B WS Dresden KCNW Berlin 10:5 KRM Essen
146 1 09 Aug 14:55 Herren Bundesliga 1.BL 4-5 KGW Essen KCNW Berlin 6:4 MKSF Muelheim/VK Berlin
147 2 09 Aug 14:55 Herren 2. Bundesliga Oberes HF I KGL Hannover KSV Glauchau 6:3 KKP Bergh/WSV Quakenbr
148 3 09 Aug 14:55 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder 1. Meidericher KC 4:1 Wuppertaler KC
149 4 09 Aug 14:55 Jugend U16 Gruppe B KK Pirat Bergheim DRC Neuburg 1:11 KG List Hannover
150 5 09 Aug 14:55 Jugend U16 Gruppe B WSF Liblar VMW Berlin 9:0 Muelheimer KSF
151 6 09 Aug 14:55 Schueler U14 Gruppe C RSV Hannover VMW Berlin 4:3 WSF Liblar
152 7 09 Aug 14:55 Schueler U14 Gruppe C KC Wetter PSC Coburg 5:1 KC Limmer
153 1 09 Aug 15:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Glauchau 1. Meidericher KC 1:8 SKG Hanau
154 2 09 Aug 15:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Havelbrueder KSV Rothe Muehle Essen 10:4 CCC Calenberg
155 3 09 Aug 15:30 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth KP Bremen 5:5 DjK Ruhrwacht
156 4 09 Aug 15:30 Herren LK3 Gruppe B WSV Lampertheim DRC Neuburg 2 4:4 ACC Hamburg 2
157 5 09 Aug 15:30 Herren LK3 Gruppe B Goettinger PC 2 KCNW Berlin 2 0:6 KP Muenster
158 6 09 Aug 15:30 Damen LK2 Gruppe A DRC Neuburg KG List 4:5 RSV Hannover
159 7 09 Aug 15:30 Damen LK2 Gruppe A Leipziger KC WSV Heidelberg 4:8 Muelheimer KSF
160 1 09 Aug 16:00 Herren Bundesliga 1.BL 1-8 entfaellt entfaellt - : -
161 2 09 Aug 16:00 Herren 2. Bundesliga Oberes HF II KGW Essen II Goettinger PC 3:5 KV Nuernberg/VK Berlin
162 3 09 Aug 16:00 Jugend U16 Gruppe D Muelheimer KSF WS Dresden 8:2 VMW Berlin
163 4 09 Aug 16:00 Jugend U16 Gruppe D KC Wetter KG List 8:1 KK Pirat Bergheim
164 5 09 Aug 16:00 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin WSV Osnabrueck 11:2 KC Wetter
165 6 09 Aug 16:00 Herren LK4 Gruppe A TIB Berlin USV Potsdam 4:2 SKC Philippsburg
166 7 09 Aug 16:00 Herren LK4 Gruppe A WS Dresden Ratzeburger KC 0:6 WSV Niederrhein
167 1 09 Aug 16:35 Herren Bundesliga 1.BL 2-7 entfaellt entfaellt - : - MKSF Muelheim/KCNW Berlin
168 2 09 Aug 16:35 Damen Bundesliga 1. BL 3-6 1. MKC Duisburg PSC Coburg 2:3 KPM / ACC HH
169 3 09 Aug 16:35 Herren 2. Bundesliga 2.BL 9-12 entfaellt entfaellt - : -
170 4 09 Aug 16:35 Herren U21 Gruppe A Wuppertaler KC WSF Liblar 4:6 KSV Havelbrueder
171 5 09 Aug 16:35 Herren U21 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen Goettinger PC 10:1 KCNW Berlin
172 6 09 Aug 16:35 Damen LK2 Gruppe B KSV Glauchau BWS Hamburg 5:1 KG List Hannover
173 7 09 Aug 16:35 Damen LK2 Gruppe B SKG Hanau RSV Hannover 1:11 Leipziger KC
174 1 09 Aug 17:10 Herren Bundesliga 1.BL 9-12 entfaellt entfaellt - : -
175 2 09 Aug 17:10 Damen Bundesliga 1. BL 4-5 WSF Liblar KCNW Berlin 2:3 KSVH B / KRM E
176 3 09 Aug 17:10 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter SKC Philippsburg 10:4 RKV Berlin
177 4 09 Aug 17:10 Herren LK4 Gruppe B WSV Niederrhein KSV Glauchau 1:6 WSV Quakenbrueck
178 5 09 Aug 17:10 Herren LK4 Gruppe B Schleissheimer PC BWS Hamburg 5:6 TiB Berlin
179 6 09 Aug 17:10 Schueler U14 Gruppe A KG Wanderfalke Essen KSV Rothe Muehle Essen 0:6 RSV Hannover
180 7 09 Aug 17:10 Schueler U14 Gruppe A Goettinger PC KSV Havelbrueder 2:9 KC Wetter
181 1 09 Aug 17:45 Herren Bundesliga 1.BL 10-11 VK Berlin Muelheimer KSF 3:2 KGW Essen/KSHV Berlin
182 2 09 Aug 17:45 Herren 2. Bundesliga 2.BL 10-11 entfaellt entfaellt - : -
183 3 09 Aug 17:45 Herren 2. Bundesliga Unteres HF I WSV Quakenbrueck KKP Bergheim 1:3 KV Kiel/KSV Glauchau
184 4 09 Aug 17:45 Jugend U16 Gruppe A CCC Calenberg SKG Hanau 6:3 KSV Havelbrueder
185 5 09 Aug 17:45 Jugend U16 Gruppe A TUS Warfleth VK Berlin 6:6 1. Meidericher KC
186 6 09 Aug 17:45 Schueler U14 Gruppe B KC Limmer KCNW Berlin 1:6 KRM Essen
187 7 09 Aug 17:45 Schueler U14 Gruppe B WS Dresden WSF Liblar 5:4 KSV Glauchau
188 1 09 Aug 18:20 Herren Bundesliga 1.BL 3-6 entfaellt entfaellt - : -
189 2 09 Aug 18:20 Damen Bundesliga 1. BL 1-8 entfaellt entfaellt - : -
190 3 09 Aug 18:20 Herren 2. Bundesliga Unteres HF II entfaellt entfaellt - : - KV Nuernberg/Goettinger PC
191 4 09 Aug 18:20 Jugend U16 Gruppe B WSF Liblar DRC Neuburg 9:3 WS Dresden
192 5 09 Aug 18:20 Jugend U16 Gruppe B KK Pirat Bergheim VMW Berlin 5:5 KC Wetter
193 6 09 Aug 18:20 Schueler U14 Gruppe C RSV Hannover PSC Coburg 4:10 Goettinger PC
194 7 09 Aug 18:20 Schueler U14 Gruppe C KC Wetter VMW Berlin 10:0 KSV Havelbrueder
195 1 09 Aug 18:55 Herren 2. Bundesliga Oberes HF I entfaellt entfaellt - : -
196 2 09 Aug 18:55 Herren Bundesliga 1.BL 4-5 entfaellt entfaellt - : -
197 3 09 Aug 18:55 Damen Bundesliga 1. BL 2-7 entfaellt entfaellt - : -
198 4 09 Aug 18:55 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder KCNW Berlin 4:1 Goettinger PC
199 5 09 Aug 18:55 Herren U21 Gruppe B ACC Hamburg 1. Meidericher KC 1:9 WSF Liblar
200 6 09 Aug 18:55 Jugend U16 Gruppe C KSV Glauchau KSV Rothe Muehle Essen 3:4 TuS Warfleth
201 7 09 Aug 18:55 Jugend U16 Gruppe C KSV Havelbrueder 1. Meidericher KC 4:5 VK Berlin
202 1 09 Aug 19:30 Herren 2. Bundesliga Oberes HF II entfaellt entfaellt - : - RSV Hanno/Leipziger KC
203 2 09 Aug 19:30 Damen Bundesliga 1. BL 3-6 entfaellt entfaellt - : -
204 3 09 Aug 19:30 Damen Bundesliga 1. BL 4-5 entfaellt entfaellt - : - KSVH B / ACC HH
205 4 09 Aug 19:30 Jugend U16 Gruppe D Muelheimer KSF KG List 5:5 WSF Liblar
206 5 09 Aug 19:30 Jugend U16 Gruppe D KC Wetter WS Dresden 18:0 DRC Neuburg