Games

2020-09-11 2020-09-12 2020-09-13 All Games
Nr Pitch Gametime Category Group Team 1 Team 2 Goals Referee
1 1 11 Sep 12:30 Herren Gruppe A WSF Liblar DRC Neuburg 4:0 ACC Hamburg
2 2 11 Sep 12:30 Damen Gruppe A ACC Hamburg PSC Coburg 3:2 KKP Bergheim
3 1 11 Sep 13:00 Herren Gruppe A KGW Essen VK Berlin 3:2 KCNW Berlin
4 2 11 Sep 13:00 Damen Gruppe A KSV Havelbrueder 1. Meidericher KC 2:4 KRM Essen
5 1 11 Sep 13:30 Herren Gruppe B 1. Meidericher KC MKSF Muelheim 7:3 KRM Essen
6 2 11 Sep 13:30 Damen Gruppe A KC Wetter KKP Bergheim 1:9 ACC Hamburg
7 1 11 Sep 14:00 Herren Gruppe B KSV Havelbrueder ACC Hamburg 2:2 WSF Liblar
8 2 11 Sep 14:00 Herren U21 Gruppe A KRM Essen WC Havel 9:4 Damen 1. MKC
9 1 11 Sep 14:30 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder KGW Essen 16:1 TUS Warfleth
10 2 11 Sep 14:30 Herren U21 Gruppe C WSF Liblar KSV Glauchau 8:1 1. MKC
11 1 11 Sep 15:00 Damen Gruppe A KRM Essen PSC Coburg 4:6 U21 WC Havel
12 2 11 Sep 15:00 Damen Gruppe A KSV Havelbrueder KC Wetter 8:0 U21 Wuppertaler KC
13 1 11 Sep 15:30 Herren Gruppe A KGW Essen KRM Essen 3:2 1. MKC
14 2 11 Sep 15:30 Damen Gruppe A 1. Meidericher KC KKP Bergheim 2:5 ACC Hamburg
15 1 11 Sep 16:00 Herren Gruppe B KSV Havelbrueder KCNW Berlin 11:1 DRC Neuburg
16 2 11 Sep 16:00 Herren U21 Gruppe A WC Havel TUS Warfleth 1:2 WSF Liblar
17 1 11 Sep 16:30 Herren Gruppe A WSF Liblar VK Berlin 4:1 MKSF Muelheim
18 2 11 Sep 16:30 Herren U21 Gruppe B KGW Essen Wuppertaler KC 1:6 KRM Essen
19 1 11 Sep 17:00 Herren Gruppe B 1. Meidericher KC ACC Hamburg 7:3 KGW Essen
20 2 11 Sep 17:00 Herren U21 Gruppe C KSV Glauchau 1. Meidericher KC 2:4 WC Havel
21 1 11 Sep 17:30 Herren Gruppe A KRM Essen DRC Neuburg 5:1 KSV Havelbrueder
22 2 11 Sep 17:30 Damen Gruppe A ACC Hamburg KSV Havelbrueder 5:6 1. MKC
23 1 11 Sep 18:00 Herren Gruppe B KCNW Berlin MKSF Muelheim 7:4 VK Berlin
24 2 11 Sep 18:00 Damen Gruppe A KRM Essen KKP Bergheim 0:4 KC Wetter
26 1 12 Sep 08:30 Herren Gruppe A KGW Essen DRC Neuburg 5:2 1. MKC
27 2 12 Sep 08:30 Damen Gruppe A ACC Hamburg KKP Bergheim 4:2 PSC Coburg
28 1 12 Sep 09:00 Herren Gruppe A WSF Liblar KRM Essen 3:0 ACC Hamburg
29 2 12 Sep 09:00 Damen Gruppe A KRM Essen KC Wetter 9:2 KSV Havelbrueder
30 1 12 Sep 09:30 Herren Gruppe B KSV Havelbrueder MKSF Muelheim 4:0 DRC Neuburg
31 2 12 Sep 09:30 Damen Gruppe A PSC Coburg 1. Meidericher KC 6:0 ACC Hamburg
32 1 12 Sep 10:00 Herren Gruppe B 1. Meidericher KC KCNW Berlin 5:2 KGW Essen
33 2 12 Sep 10:00 Herren U21 Gruppe A TUS Warfleth KRM Essen 2:6 KSV Glauchau
34 1 12 Sep 10:30 Herren Gruppe A VK Berlin DRC Neuburg 5:4 KSV Havelbrueder
35 2 12 Sep 10:30 Herren U21 Gruppe B Wuppertaler KC KSV Havelbrueder 2:8 KGW Essen
36 1 12 Sep 11:00 Herren Gruppe B ACC Hamburg MKSF Muelheim 5:3 KRM Essen
37 2 12 Sep 11:00 Herren U21 Gruppe C 1. Meidericher KC WSF Liblar 4:4 KGW Essen
38 1 12 Sep 11:30 Herren Gruppe A WSF Liblar KGW Essen 4:1 KCNW Berlin
39 2 12 Sep 11:30 Damen Gruppe A ACC Hamburg KC Wetter 7:1 KKP Bergheim
40 1 12 Sep 12:00 Herren Gruppe B 1. Meidericher KC KSV Havelbrueder 4:5 MKSF Muelheim
41 2 12 Sep 12:00 Damen Gruppe A KRM Essen 1. Meidericher KC 2:5 PSC Coburg
42 1 12 Sep 12:30 Herren Gruppe A KRM Essen VK Berlin 7:1 WSF Liblar
43 2 12 Sep 12:30 Damen Gruppe A KSV Havelbrueder KKP Bergheim 5:4 KC Wetter
44 1 12 Sep 13:00 Herren Gruppe B KCNW Berlin ACC Hamburg 1:1 DRC Neuburg
45 2 12 Sep 13:00 Herren U21 Gruppe H WC Havel KSV Glauchau 0:1 WSF Liblar
46 1 12 Sep 13:30 Herren U21 Gruppe E KRM Essen Wuppertaler KC 7:3 TUS Warfleth
47 2 12 Sep 13:30 Herren U21 Gruppe F KSV Havelbrueder 1. Meidericher KC 4:1 KGW Essen
48 1 12 Sep 14:00 Damen Gruppe A PSC Coburg KC Wetter 7:1 1. MKC
50 1 12 Sep 14:30 Herren Gruppe E WSF Liblar KCNW Berlin 2:1 KGW Essen
51 2 12 Sep 14:30 Herren U21 Gruppe H KSV Glauchau KGW Essen 6:0 KSV Havelbrueder
52 1 12 Sep 15:05 Herren Platz 9 DRC Neuburg MKSF Muelheim 3:3 1. Meidericher KC
54 1 12 Sep 15:40 Herren Gruppe F KSV Havelbrueder VK Berlin 8:1 KCNW Berlin
55 2 12 Sep 15:40 Herren U21 Gruppe E Wuppertaler KC WSF Liblar 2:10 KSV Glauchau
56 1 12 Sep 16:10 Herren U21 Gruppe F 1. Meidericher KC TUS Warfleth 7:1 KRM Essen
58 1 12 Sep 16:45 Herren Gruppe G KGW Essen ACC Hamburg 0:3 KRM Essen
59 2 12 Sep 16:45 Herren U21 Gruppe H KGW Essen WC Havel 1:7 WSF Liblar
60 1 12 Sep 17:20 Damen Gruppe A ACC Hamburg 1. Meidericher KC 3:3 U21 TUS Warfleth
61 2 12 Sep 17:20 Damen Gruppe A KRM Essen KSV Havelbrueder 4:2 KC Wetter
62 1 12 Sep 17:50 Herren Gruppe H 1. Meidericher KC KRM Essen 8:7 ACC Hamburg
63 2 12 Sep 17:50 Damen Gruppe A PSC Coburg KKP Bergheim 2:1 MKSF Herren
64 1 12 Sep 18:20 Herren U21 Gruppe E WSF Liblar KRM Essen 8:2 Herren DRC Neuburg
65 2 12 Sep 18:20 Herren U21 Gruppe F TUS Warfleth KSV Havelbrueder 2:13 Herren KCNW Berlin
68 1 13 Sep 08:00 Damen Gruppe A ACC Hamburg KRM Essen 4:2 KKP Bergheim
69 2 13 Sep 08:00 Damen Gruppe A PSC Coburg KSV Havelbrueder 3:1 U21 KSV Glauchau
70 1 13 Sep 08:30 Herren Platz 9 MKSF Muelheim DRC Neuburg 4:3 KSV Havelbrueder
71 2 13 Sep 08:30 Damen Gruppe A 1. Meidericher KC KC Wetter 6:4 U21 Wuppertaler KC
72 1 13 Sep 09:00 Herren U21 Halbfinale WSF Liblar 1. Meidericher KC 2:4 Damen KRM Essen
73 2 13 Sep 09:00 Herren U21 Gruppe H KSV Glauchau WC Havel 1:2 Damen PSC Coburg
74 1 13 Sep 09:30 Herren U21 Halbfinale KRM Essen KSV Havelbrueder 2:6 Damen ACC Hamburg
75 2 13 Sep 09:30 Herren U21 Platz 5 Wuppertaler KC TUS Warfleth 3:5 Damen KSV Havelbrueder
76 1 13 Sep 10:00 Herren Unteres Halbfinale KCNW Berlin KRM Essen 2:3 MKSF Muelheim
77 2 13 Sep 10:00 Herren Unteres Halbfinale VK Berlin KGW Essen 4:5 DRC Neuburg
78 1 13 Sep 10:35 Herren Halbfinale WSF Liblar 1. Meidericher KC 1:2 Team
79 2 13 Sep 10:35 Herren U21 Gruppe H KGW Essen KSV Glauchau 4:10 WC Havel
80 1 13 Sep 11:10 Damen Halbfinale PSC Coburg KKP Bergheim 3:1 KSV Havelbrueder
81 2 13 Sep 11:10 Damen Gruppe F KSV Havelbrueder KC Wetter 7:1 KRM Essen
82 1 13 Sep 11:45 Damen Halbfinale ACC Hamburg 1. Meidericher KC 3:1 KRM Essen
83 2 13 Sep 11:45 Herren Platz 7 KCNW Berlin VK Berlin 3:1 1. Meidericher KC
84 1 13 Sep 12:20 Herren Halbfinale KSV Havelbrueder ACC Hamburg 3:4 KGW Essen
85 2 13 Sep 12:20 Herren U21 Gruppe H WC Havel KGW Essen 8:2 KSV Havelbrueder
86 1 13 Sep 12:50 Herren U21 Platz 3 WSF Liblar KRM Essen 3:4 1. Meidericher KC
87 2 13 Sep 12:50 Damen Gruppe F KRM Essen KSV Havelbrueder 2:4 PSC Coburg
88 1 13 Sep 13:20 Damen Platz 3 KKP Bergheim 1. Meidericher KC 5:2 KC Wetter Damen
89 2 13 Sep 13:20 Herren U21 Platz 5 TUS Warfleth Wuppertaler KC 4:5 WC Havel
90 1 13 Sep 13:55 Herren Platz 3 WSF Liblar KSV Havelbrueder 4:3 KCNW Berlin
91 2 13 Sep 13:55 Herren Platz 5 KRM Essen KGW Essen 7:3 VK Berlin
92 1 13 Sep 14:30 Herren U21 Finale 1. Meidericher KC KSV Havelbrueder 2:3 TUS Warfleth
93 2 13 Sep 14:30 Damen Gruppe F KC Wetter KRM Essen 1:12 U21 Wuppertaler KC
94 1 13 Sep 15:05 Damen Finale PSC Coburg ACC Hamburg 1:2 KSV Havelbrueder
95 1 13 Sep 15:40 Herren Finale 1. Meidericher KC ACC Hamburg 1:3 KRM Essen